Posted on: 1 lutego 2020 Posted by: Agata Comments: 0
narożnik

Jak wiadomo, kanapy do salonu lub pokoju gościnnego bardzo często są wykonane z materiału, który łatwo przyswaja plamy, a także szybko się brudzi. Wystarczy, że zjemy coś, co się kruszy i zabrudzenie gotowe. Można temu jednak łatwo zaradzić, regularnie czyszcząc narożnik rozkładany lub inny rodzaj kanapy. Jakich metod używać?

Odkurzanie

Najbardziej popularną metodą czyszczenia jest oczywiście odkurzanie. Warto przygotować sobie jedną końcówkę odkurzacza (lub takową dokupić internetowo i czyścić nią meble – narożniki, kanapy, łóżka). Pamiętajmy, by nie używać tej samej końcówki co do podłogi, gdyż tam znajduje się sporo bakterii. Regularne odkurzanie powierzchni sprzyja łatwemu oczyszczaniu narożnika rozkładanego

Usuwanie plam

Jak łatwo usunąć przykre plamy? Wystarczy, że zakupimy odpowiedni szampon do dywanów. Wilgotną ściereczką, jednak nasączoną ciepłą wodą przetrzemy narożnik rozkładany lub kanapkę, a następnie rozprowadzimy proszek do powstania aktywnej piany. Poczekajmy chwilę aż piana „popracuje” na brudzie i wchłonie go, a następnie wytrzyjmy ponownie ściereczką.

Usuwanie plam z kawy, soku lub herbaty

Do wyczyszczenia plan z kawy, soku lub herbaty możemy skorzystać z domowych sposobów. Wystarczy, że zdecydujemy się postawić na kwasek cytrynowy. Należy rozprowadzić na plamie 10- procentowy roztwór kwasku. Warto wiedzieć też, że dobrze jest zdecydować się na meble od renomowanych producentów: https://meblezet.com/, wtedy mamy pewność, że przypadkowe zabrudzenia szybciej zejdą.

Leave a Comment